• Česky
  • English

Sportovně jazyková Mateřská škola Marina s.r.o.

Aktuality

Nouzový stav a nařízení vlády ČR

Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlašuje pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2) na území České republiky nouzový stav na dobu od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů.

Naše mateřská škola se řídí MŠMT, Ministerstvem zdravotnictví a vládním nařízením a jelikož mateřské školy mohou zůstat v provozu za určitých opatření, tak jsme se rozhodli, že pokud to bude v našich silách a možnostech naše školka zůstane otevřená neboť i my máme rodiče z řad pomáhajících profesí- lékaře, laboranty, farmaceuty a redaktory a další profese, kteří musí pracovat a nemají zajištěnou péči o své děti.Tímto děkuji moc a moc svým pedagogů, asistentům a dalším zaměstnancům.

 

ROBERT PLAGA: ZVLÁDNOUT TO MŮŽEME JEN SPOLEČNĚ!

ministr-zdravice
Vzkaz ministra školství, mládeže a tělovýchovy ke Dni učitelů.

Vážené paní učitelky, vážení páni učitelé,

Den učitelů byl před téměř sedmi desítkami let vyhlášen jako morální ocenění práce pedagogů. Dovolím si říct, že to v dnešním zcela mimořádném období platí ještě víc, než kdy dřív. Jak se říká, hodnotu věcí dokážeme často ocenit až ve chvíli, kdy je ztrácíme. V těchto dnech se musíme vyrovnávat se situací, kterou si nikdo z nás nedokázal před pár týdny ani představit, natož se na ni připravit. Žáci a studenti jsou doma a jejich výuka dálkovou formou je mnohem náročnější, než když seděli ve školních lavicích.

Chtěl bych Vám u příležitosti Dne učitelů upřímně poděkovat za vše, co v současné době děláte. Že častokrát ještě mnohem usilovněji pečujete o své žáky a studenty, pracně připravujete studijní materiály a plánujete výuku na dálku s pomocí online nástrojů. Situace, ve které se nacházíme, ať chceme nebo ne, školství změní. Děkuji všem, kteří si to uvědomují a jdou této změně naproti.

Mé zvláštní poděkování u příležitosti Dne učitelů míří do mateřských škol, z nichž mnohé zůstaly v provozu, aby se mohly postarat zejména o děti lékařů, sester, hasičů, vojáků, policistů a dalších pracovníků, bez kterých by současný stav nešel zvládnout. Děkuji Vám, paní učitelky a další pracovníci z mateřských škol, kteří každý den s láskou v této mimořádně složité době připravujete pro děti program a zajišťujete jejich potřeby, za Vaši práci a nebojím se říct za Vaše poslání.

Vážené paní učitelky, vážení páni učitelé, držme si palce. Zvládnout to můžeme jen společně!

S úctou Vám všem

Robert Plaga, ministr školství, mládeže a tělovýchovy

 
26.3.2020
MŠ Marina © 2016 | Vytvořilo CMS a Anawe
Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.